Psi

benettka.jpgBenetta Aldiana (*5.3.1997 – +30.5.2007)

Benetta Aldiana se narodila 5. 3. 1997 v chovatelské stanici Aldiana v Brně. Jejími rodiči byli Venezia Pustynny Wiatr a Bastian Avo-Retrak. Jako 4měsíční jsme si ji koupili od chovatelky p. Janíčkové a tak se dostala k nám do Zlína. Již jako štěňátko byla nesmírně hravá a učenlivá. Její nejmilejší zábavou bylo v bytě běhat za míčkem a na procházkách venku za šiškami a jablky. Dostihové vlohy zdědila po svém úspěšném otci Bastianovi Avo Retrak. Nejlepších výsledků dosáhla v době, kdy se na drahách objevovalo 5 i 6 italaček převážně z chovatelských stanic Hippolit Star a Alpinstrom. Benettka byla v té době snad jediný chrtík, který byl výborný jak v dostizích, tak i na výstavách. Získala několikrát klubového šampiona, vítěze třídy a BOB. Benettka se stala naším třetím dítětem a její odchod v 10 letech byl pro nás velmi bolestivý. Vždy si však budeme pamatovat její milou, inteligentní povahu, i všechny rošťárny, které nám občas prováděla.

chick.jpgChick King of Ivar (*7.3.2001 – +29. 12. 2014)

Náš druhý pejsek, kterého jsme si pořídili se jmenuje Chick King of Ivar. Narodil se 7. března matce Latoya Piccolo Azzuro a otci Františku Dobrotovi z Ivaru a jako 8 týdenní se stal náhradním štěnětem pro Benettku, která v té době svá štěňátka ztratila. Ihned jsme se do něj zamilovali my i ona. Benettka jako zkušená dostihová fenka jej naučila vše, co sama znala a trénink, který se mu dostal jej vynesl v roce 2005 až na titul Dostihový mistr světa. Má velmi hodnou povahu a i když je spíše bojácný, jakmile se jen přiblíží k dostihovému oválu stává se z něj neuvěřitelný bojovník, který při vstupu na dráhu dává svým osobitým stylem, zvláštním vytím a štěkotem, najevo nesmírnou radost ze závodění.

Ital „Táno“ z Kopfsteinu (*19.4.2006)

Táno se narodil 19.4.2006 matce Hildě z Kopfsteinu a otci Bilbo Gil-Endor. Přivezli jsme si ho v 18 měsících, když jako jediný pejsek s mnoha fenkami v domácnosti trpěl při jejich hárání. Bohužel zatím je velmi plachý a bojácný a naším hlavním úkolem je naučit ho se vyvenčit venku a ne v dome. Je také zároveň velký mazel a my doufáme, že se u nás bude mít dobře a zvykne si na nás…

Divinity „Vivinka“ Bugsy (*23.5.2005)

Její rodiče jsou Holy Di Branco Piccolo a Ronaldo des Princes de Kazan. Od paní Baxové jsme ji zakoupili v červnu 2009. Důvodem bylo to, že chceme založit vlastní chovnou stanici. Vivinka je všestranná italačka. Jednak je velmi úspěšná vystavačka a běhá také dostihy.  Její dcera Chamsin je dostihovou Vícemistryní Evropy. U nas si hned zvykla, s Chickem i Tánem si velmi rozumí a my ji máme moc rádi.